Fabryka Dr. Schumacher oficjalnie otwarta !


Trzydzieści sześć miesięcy. Tyle trwała odbudowa zakładu, który spłonął w Lubaniu w lipcu 2012 roku. Niegdyś IMKA a dziś Dr. Schumacher -  Jesteśmy teraz więksi i nowocześniejsi. Dzień przed pożarem zakład zatrudniał 511 osób, na dzień dzisiejszy pracuje tu ich ponad 660. Docelowo zatrudnienie sięgnąć ma 750 osób – mówił w dniu otwarcia Paul Stanek wiceprezes firmy.

19 lutego 2016 roku miało miejsce oficjalne otwarcie zakładu, który spłoną w wielkim pożarze 8 lipca 2012 roku. W odbudowę zakładu firma zainwestowała 150 mln zł. Na 50 tys. m2 pracuje obecnie 45 linii produkcyjnych, które produkują 200 mln nawilżanych chusteczek. Jest to największy tego typu zakład w Europie. Obecnie firma ma zabezpieczony obrót i do roku 2020 chce utrzymać produkcję na poziomie 500 mln zł. Chusteczki z Lubania trafiają do takich globalnych odbiorców jak Johnson & Johnson czy Procter & Gamble. Chusteczki produkowane w Lubaniu kupimy na przykład we wszystkich sklepach sieci Rossman.  

- Było to bardzo duże wyzwanie. Jest to największa inwestycja jaką zrobiliśmy w całej historii naszej firmy - mówi prezes zarządu Dr. Schumacher Jens Schumacher – Pozostaliśmy w Lubaniu bo znaleźliśmy tu idealnych pracowników. Pracowników, którzy reprezentują najwyższą jakoś w Europie. Dodatkowo Lubań leży w jej centrum, w tej branży jest to bardzo ważne dla logistyki.  

Przed II Wojną Światową w Lubaniu wytwarzano 75 tys. chusteczek tygodniowo dziś te liczby idą w miliony. Pożar z 2012 roku postawił pod znakiem zapytania dalsze istnienie firmy w Lubaniu. Jak mówi Paul StanekNie znam firmy, która zdołała by się podnieść po takiej tragedii.  

Dzięki wspólnej pracy i zaangażowaniu, szczególnie Prezes Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości S.A. Iwony Krawczyk, ale też samorządowców min. Konrada Rowińskiego, produkcja chusteczek powróciła do Lubania. W ten sposób kontynuowana jest 150 letnia tradycja tego miasta.  

- Bardzo się cieszę, że od początku uczestniczyłam w procesie, który stwarza bardzo ogromne możliwości inwestycyjne. Te które mamy tu dzisiaj i te które będą tu w przyszłości. - mówiła Iwona Krawczyk prezes strefy - Mamy do czynienia z inwestorem, który do Lubania przyszedł z zastrzykiem pieniędzy, stworzył nowe miejsca pracy, ale także know-how i nowe technologie. To jest ogromny skok dla Lubania, dla Dolnego Śląska i dla naszego kraju. 

Zadowoleni nie kryją też samorządowcy - Bardzo dobrze się stało, że z tak krótkim czasie, mamy najnowocześniejszy zakład w Europie jeżeli chodzi o ten segment produkcji. Wzrosło zatrudnienie a jest szansa, że będzie jeszcze większe. - mówił Starosta Lubański Walery Czarnecki - Jest to gigantyczna inwestycja ponad 150 mln zł, jak ktoś inwestuje takie pieniądze to nie łatwo podejmuje się decyzje o zaprzestaniu produkcji. Więc sądzę, że te miejsca pracy będą na wiele lat i to jest bardzo dobre dla Powiatu Lubańskiego.

Dr. Shumacher jest jednym z wiodących w Europie producentów chusteczek nawilżanych na bazie włókien nasączanych, stosowanych w: pielęgnacji, higienie, dezynfekcji, a także w kosmetyce i w gospodarstwie domowym.

Autor: red.
Link do artykułu i fororelacji z otwarcia.


 
+48 12 297 29 00